Az államtitkár emlékeztetett: az 1996 előtt épült családi házak energetikai korszerűsítéséhez és felújításához első körben csaknem ezer pályázónak több mint 1,8 milliárd forintot ítéltek oda. A jelentkezők a támogatás segítségével körülbelül négymilliárd forintos beruházást hajtanak végre - tette hozzá.
    
A legtöbben szigeteléshez, nyílászárók cseréjéhez és a fűtés korszerűsítéséhez kértek támogatást. Szabó Zsolt úgy fogalmazott: a pályázók talán még bonyolultnak tartják a megújuló energiaforrások alkalmazását, de találtak olyan jó példákat is a beérkezett igénylések között, amikor szinte nulla energiaigényű ház létrehozását vállalták a jelentezők.
    
A beruházások többsége várhatóan jövő tavasszal indul el - jelezte.
    
Az államtitkár elmondta: a felmérés szerint a hazai családi házak 30-35 százaléka van energetikai szempontból olyan állapotban, hogy megfelelnek a 2018-tól érvényes szigorúbb előírásoknak.
    
Szabó Zsolt felhívta a figyelmet arra, hogy december végén, január elején jelenik meg az a több mint 100 milliárd forintos kiírás, amelynek keretében visszatérítendő támogatást lehet igényelni, a kamatmentes hitel szintén energetikai felújításokra vehető igénybe.
    
Vizsgálják azt is, hogy jövőre milyen pályázatot írjanak ki az otthon melege programban, mire van a legnagyobb igény - közölte az államtitkár.